Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/9/1/91b2ceda-7586-4006-8eb2-6b3734a39321/vinyl-lab.com/web/system/database/mysql.php on line 6
Vinyl Lab

O VINYL-LABe

Vinyl-lab je spoločnosť zaoberajúca sa kompletnými službami v oblasti kusovej výroby vinylových platní technikou vyrezávania do vinylu pre kapely a ich limitované edície, Djov, hudobných producentov, skladateľov, divadlá, ale aj ako darček pre blízku osobu a komerčne účely. V štúdiu Vinyl-Lab sme schopní dostať na vinylovú platňu akýkoľvek zvuk v akejkoľvek podobe. Popri základných vinylových formátoch sme schopní vyrobiť produkt na mieru podľa požiadaviek zákazníka po bližšej špecifikácii konkrétnej predstavy.

Zásielky expedujeme poštou do celého sveta.

Vinyl-Lab patrí medzi veľkých nadšencov vinylového zvuku. Každý kus je výsledkom profesionálnej práce s individuálnym prístupom, citom pre detail a s dôrazom na najlepší možný výsledok.

Vyrábame iba platne s autorskou hudbou, nevyrábame plagiáty ani pirátske kópie. Je to proti filozifii vinylových platní. Nepoznáme všetku hudbu sveta, avšak keď zistíme, že hudba je pirátska alebo bez povolenia autora/vydavateľa, objednávku rušíme.

Vyrezávanie do platne

Samotné vyrezávanie prebieha nasledovným sposobom: po doručení audio súborov a kontrole masteringu zvukového záznamu sa signál prenáša do stroja so zosilňovačom, ktorý pomocou vyrezávacej hlavy rozhýbe samotný diamat. Po vytvorení navádzacej drážky sa spúšťa audio signál a diamat "prenáša" na prázdnu platňu vašu nahrávku. Po ukončení skladby (ak nie je jediná na strane) sa vytvorí medzera pred nasledujúcou skladbou. Po ukončení nahrávky na jednej strane platne, nasleduje vyvádzacia drážka a posledná nekonečná drážka, blízko pri stredovej nálepke. To isté sa deje po otočení platne na druhú stranu. Všetky tieto procesy ako navádzacia a vyvádzacia drážka, medzery sa robia ručne, z toho vyplýva, že každý kus je originál.

Dubplate vinyly

Studio Vinyl-Lab ponúka štandardné veľkosti vinylových platní: 7 palcové, 10 palcové a 12 palcové. Druhou možnosťou je výber nosiča podľa rozloženia skladieb na strane (layouts): Singel, EP (extended play), LP (long play).

Pri každej veľkosti platí, že pri optimálnej hlasitosti, sa na disk zmestí obmedzený počet minút vášho záznamu. K dispozícii sú dve typické rýchlosti prehrávania 33 Rpm a 45 Rpm. Všetky velkosti platní sú s malou stredovou dierou. Výnimkou je 7 palcový vinyl, ktorý na požiadanie objednávame od dodávateľa aj s veľkou stredovou dierou.

K dispozícii ihneď sú:

  • 12" vinyly o hrúbke 2 mm – čierna a transparentná farba
  • 10" vinyly o hrúbke 1,5 mm – čierna farba
  • 7" vinyly o hrúbke 1,5 mm (malá stredova diera)– čierna farba

Na objednávku (+ dva tyždne):

  • 12" vinyly o hrúbke 1,5 mm – čierna farba / 12" vinyly o hrúbke 1 mm - transparentná farba
  • 10" vinyly o hrúbke 1 mm a 2 mm – čierna farba a transparentná farba
  • 7" vinyly o hrúbke 1 mm a 2 mm – čierna farba a transparentná farba (prípadne s veľkou stredovou dierou)

Na reklamné a prezentačné účely slúžia špeciálne formáty: Flexidisk a CD formát vinylu (iba na objednávku). Flexidisk je ultratenký, priesvitný, stvorcový formát, ktorý sa používal hlavne na vkladanie do magazínov, ako príloha. Na Flexidisk sa zmestí záznam o veľkosti 7” singla. Na CD formát je možné vyrezať 1 minútu záznamu.

Tradičné dubplates sú rezané do acetátu (t.z. mäkký plast). Tým pádom je počet prehratí obmedzený a s každým ďalším prehratím sa materiál opotrebuje. Naše platne sú odolné a vydržia tak dlho, ako lisované platne.

V štúdiu nevyrábame acetátove platne.

Vyrobené platne posielame v antistatických, bielych, papierových obaloch so stredovým igelitovým výrezom. Do balenia pridávame biele stredové nálepky, ktoré nelepíme na platne, pre prípad, že si zákazník chce nalepiť vlastné.

Časy na platni (track times)

Čas záznamu na platni je závislý od veľkosti, rýchlosti platne, typu a hlasitosti nahrávky a počtu skladieb na strane. Čím väčšia veľkosť vinylu, tým viac záznamu. Čím viac záznamu, tým je hlasitosť nosiča nižšia, preto je vhodné dodržiavať doporučené minutáže.

Podľa veľkosti /hlasitosti na disku:

Veľkosť / hlasitosťVysoká (pre DJov)vyššia normálna
12" vinyl max. 9 minút max. 15 minút max. 20 minút
10" vinyl max. 7 minút max. 14 minút -
7" vinyl max. 4 minúty - -

Podľa rozloženia skladieb (layouts):

Veľkosť / Rozloženie Singel
1 skladba na stranu(pre DJov)
EP
(2 skladby na stranu)
LP
(4 skladby nastranu)
12" vinyl max. 9 minút max. 15 minút max. 20 minút
10" vinyl max. 7 minút max. 14 minút -
7" vinyl max. 4 minúty - -

Podľa veľkosti / rýchlosti:

Veľkosť / Rýchlosť45 Rpm 33 Rpm 33 Rpm
12" vinyl max. 9 minút max. 15 minút max. 20 minút
10" vinyl max. 7 minút max. 14 minút -
7" vinyl max. 4 minúty - -

Všetky údaje uvedené v tabuľkách a platne v nich spomenuté sa dajú objednať on-line na našom webe. V prípade špeciálnych požiadaviek, ktoré nie sú uvedené v tabuľkách, prosím kontaktujte Vinyl-Lab

Audio súbory

V štúdiu Vinyl-lab sme schopný dostať na vinyl akýkoľvek zvuk, ktorý nám pošlete. Je na vás, s ako kvalitnou nahrávkou budeme pracovať. Čím kvalitnejšia, tým lepšie.

Pred odoslaním vašich nahrávok odporúčame prečítať si podrobne časť "MASTERING" na hornej lište našej stránky

Ideálny formát je WAV., ale príjmame akékoľvek formáty (Aif., Flac, MP3, WMA), pokiaľ ste s kvalitou nahrávok spokojný vy ako zákazník alebo nemáte lepšie. Ak sa rozhodujete, či poslať skladbu s kompresiou alebo bez, na vinyle, ale aj všeobecne platí, že čím menej kompresie tým lepšie. Nahrávka znie prirozdenejšie.

Sample rate: príjmame všetko, ale ideálne je 44.1khz alebo 48khz.

Bit depth: 16bit audio alebo 24bit audio

Ak sú vaše súbory nazvané správne, veľmi nám to uľachčí prácu. Naša alternatíva je nasledovná:

A1_názov interpreta_názov skladby
A2_názov interpreta_názov skladby
B1_názov interpreta_názov skladby
B2_názov interpreta_názov skladby atď.

Kde A znamená strana platne, 1 znamená prva skladba na strane.

Nie sme zodpovední za prípadné porušenie autorských práv akejkoľvek hudby nám predloženej. Objednávateľ potvrdzuje objednávkou, že odoslaná hudba je jeho vlastníctvom a vlastní všetky práva s ňou spojené.

Začni TU
Proces
1
Prihlásenie
Zaregistrujte sa, alebo sa prihláste pre vytvorenie vašej objednávky.
2
Upload skladieb
Zvoľte si o akú platňu máte záujem a uploadnite vaše skladby na náš server.
3
Objednávka
Pridajte vami zvolené produkty do nákupného košíka. Potom prejdite do pokladne. Po obdržaní platby a vašich skladieb vás budeme kontaktovať.
4
Výroba
Potom vám vyrobíme vaše platne a obaly.
5
Doručenie
Akonáhle budú vaše platne pripravené, zadarmo vám ich doručíme.